Česko je také nádherné

Česko je také nádherné

Někdy je to nejkrásnější přímo pod nosem. Jestli jste se už koupali na kubánských březích a viděli snědé tanečnice, jestli jste si už dali pravou chicagskou pizzu nebo měli pravé teriyaki v Japonsku, tak už vás ze světa nic moc nenadchne. Říkáte si, co je nějaký kopeček proti Himalájím v Tibetu či Bhútánu? Nebo kde najdete krásnější pohled na hvězdy než na Sahaře? Někdy by vás to i překvapilo. Často totiž cestujeme světem a ani si nevšimneme krás a tajů naší vlastní země. Často si ale lidé nechávají to nejlepší až naposled, proto se nyní pojďme podívat, kam vyjet po Česku.

typický dům


1)      Šumava

Ať už hledáte nejkrásnější a nejklidnější přírodu a lesy, rozlehlé louky nebo snad i hluboké hvozdy, zajeďte si na Šumavu. Není lepšího místa než náš nejstarší národní park. Kromě přírodního bohatství se tam totiž nalézá také řada měst a obcí, které mají něco do sebe a určitě nezapomeňte navštívit místní hrady a zámky, které se malebně občas objeví mezi kopci.

potok na Šumavě


2)      Čarokrásné Valašsko

Pokud byste chtěli, aby na vás dýchla žinčica, vůně ovčího sýra, valašský kroj a podívali se, jak to chodilo na chudém Valašsku kdysi dávno, tak není lepšího místa. Ať už je to Rožnov pod Radhoštěm nebo samotný Radhošť, dobré jídlo a spoustu přírodních i umělých ukážu, najdete právě zde. Klid a ticho valašských kopců totiž pořádně naruší nějaká pravá valašská veselice a slivovice, proto je dobré zajet zde v období jarmarků a festivalů.

 


3)      Za krásnou architekturou do Zlína

Funkční i moderní styl najdete právě zde, v doslova korunním sídle českého obuvnického průmyslu Baťa a hlavně Zlínské univerzity, která se pyšní uměním a elegancí. Zlín je neskutečně krásné město, které vás jistě učaruje a byť to není na nějaké dva týdny, na pár dní je zde určitě co dělat. ¨

oranžová fasáda


4)      Na hotelu v Olomouci

Olomouc je překrásné historické město, které má co nabídnout, co se týče kultury, hudby a městské hospodské zábavy. Ať už zajdete k dnes již legendárnímu podniku U Magora nebo se zajdete podívat do Moravského divadla, je to jenom na vás. Ale když se večer procházíte po starých ulicích, tak to ve vás prostě hrkne.

 

Česko je také nádherné
4.1 (81.82%)11