Krásné a upravené

Krásné a upravené

Můj tchán má takovou úchylku. Chodí celý rok naboso. Tedy v zimě si vezme boty, ale nemá ponožky, a když se pak na návštěvě vyzuje a chodí mi po bytě bos, zvedá se mi žaludek. Ne, že by to možná nebylo zdravé, chodí tak více lidí. Ale při pohledu na jeho rozpraskaná chodidla a špinavé, přerostlé nehty s plísní se mi prostě dělá zle. Pozvání na návštěvu proto nedostává a my k němu také nejezdíme.

Pokud chce člověk vystavovat svá holá chodidla zrakům druhých lidí, měl by se o ně aspoň trochu starat. Neznamená to hned, že musíte běhat pravidelně na pedikúru. I když je to příjemný odpočinek a nemusíte se ohýbat vy, dělá to někdo za vás a není to ani nijak závratně drahé ošetření. Ale stačí, když budete svým nohám doma věnovat pár minut denně.
červený hrnek.jpg


Co je třeba dělat?


·         Pravidelně stříhat a čistit nehty

Každému rostou trochu jinou rychlostí, ale jednou za týden nebo dva většinou ostříhat potřebují. Pánové mívají nehty silnější a tvrdší, na ty lze místo nůžek použít kleštičky. Nezapomeňte si nehty také čistit, zůstávají za nimi vlákna z ponožek, prach a další nečistoty. Ve vaně si je můžete lehce vydrhnout kartáčkem. Ženy si je pak často ještě pro větší upravenost lakují. Každá to sama zvládne doma, na trhu se objevily i speciální gelové laky, takže můžete mít nehty jako ze salónu.
nohy v písku.jpg

·         Používat krém na chodidla

Večer před spaním lehce chodidla nakrémovat, aby byla ráno krásně hebká. Můžete použít i speciální masku na chodidla a spát pak v ponožkách, aby se mohla dobře vstřebat.

·         Mýt si každý den nohy

Banální věc, nicméně hlavně pánským pokolením občas opomíjená. Nohy se v botách potí a zapáchají, je třeba je mýt pravidelně.

·         Obrušovat ztvrdlou kůži

Ke koupi je spousta strojků a pomůcek pro domácí pedikúru a odstranění ztvrdlé kůže. Aspoň jednou měsíčně tomu věnujte pár minut.

·         Pečovat o nehtové lůžko

Pomocí olejíčků nebo krémů, aby se nehty nezanítily.

Krásné a upravené
Ohodnoťte příspěvek